Volvo přesouvá výrobu některých modelů do Číny

03.11.2016 | Jan Prošek

Čínský velký automobilový kolos Zhejiang Geely Holding Group přibližně před šesti lety zachránil společnost Volvo, neboť koupil většinu akcií. Na tento proces čínský koncern vynaložil v přepočtu asi 44 miliard korun. I právě proto se chystá změna. "Chystáme udělat z Číny globální výrobní a provozní centrum společnosti. Poprvé přesuneme výrobu vybraných vozů ze Švédska do Číny v celém rozsahu," pravil pro agenturu Reuters zástupce Volva.

Volvo Cars bude vyrábět model S90 ve své továrně v Ta-čchingu, který leží v severočínské provincii Chej-lung-ťiang.  Současná výroba luxusní limuzíny S 90 se v budoucnu zcela přesune z Evropy do Číny. 

Automobilka plánuje pro čínský trh novinky. Tou asi nejatraktivnější bude S90 Exellence. Model bude vycházet z konceptu XC90 Longue Console. Jedná se o prodloužené Volvo S 90. Manažerské místo, které se nachází vpravo vzadu, je vybaveno luxusními prvky. Sedadlo před ním je nahrazeno malou opěrkou pro nohy, na ramenech je pak umístěna velká obrazovka. Ta může sloužit jako multimediální centrum nebo jako počítač.

Od přesunu do Číny si automobilka slibuje kompaktnější výrobu, menší provozní náklady. Podle některých hlasů by se také mohly proti výrobnám ve Skandinávii snížit mzdy pracovníků. Zástupci společnosti se o nedostatek kvalifikovaných zaměstnanců v Číně neobávají.  
 

Aktuálně píšeme

Zákonné požadavky pro detekci plynů v garážích | 04.12.2023

Rozdíl mezi komplexním pojištěním a havarijním pojištěním | 19.10.2022

Studio Pininfarina se vrací k výrobě aut, chce vyrábět tři modely | 18.05.2020

Foto
BAZAR LUXUSNÍCH VOZŮ

do
do

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2014 | Copyright © 2006 - 2024 | Kontakt

TipCars.com - nabídka autobazarů

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK

TOPlist