Vybíráme střešní nosič

16.06.2016 | placená inzerce

Nevíte, jak vybrat střešní nosič a na co si dát pozor? Přečtěte si praktického průvodce!

Ještě před samotným nákupem

Než začnete vybírat, ujistěte se, že jsou výrobky, o kterých uvažujete, řádně schváleny Ministerstvem dopravy ČR pro provoz na pozemních komunikacích v České republice. Od prodejce byste měli obdržet Atest 8SD s příslušným schválením. Díky tomu se vyhnete případným potížím.

O výběru nosiče rozhodne to, zda je váš vůz vybaven podélnými Hagusy. Podle toho vyberete druh nosiče:

Druhy nosičů

Podle způsobu upevnění můžeme střešní nosiče rozdělit na základní střešní nosiče (příčníky) a střešní nosiče na lyžiny (Hagusy).

Základní nosiče jsou určeny pro vozidla, která nejsou vybavena podélnými nosiči (Hagusy) a většinou se upevňuje do originálních upevňovacích bodů, do okapového žlábku, nebo mezi střechu a rám dveří.

Střešní nosiče na lyžiny (Hagusy) jsou určeny pro vozidla, která jsou vybavena podélnými lyžinami a nosič se upevňuje na podélníky pomocí stahovacího elementu. Pro správný výběr je třeba znát rozpětí podélníků. Podélné lyžiny můžeme ještě dělit na klasické a integrované.

 - Klasické lyžiny: kulatý, oválný, nebo trojúhelníková tyč. Mezi střechou vozidla a lyžinou je vždy mezera.

 - Integrované lyžiny: plochá lišta s podélnou drážkou na vnější straně. Mezi střechou a lyžinou není žádná, nebo jen minimální mezera.

Jak vybrat materiál?

Příčné tyče mohou být vyrobeny z oceli či hliníku. Oba materiály mají samozřejmě své výhody a nevýhody a podle nich je třeba se rozhodnout.

Ocelové tyče vás nalákají na nízkou pořizovací cenu a odolnost, ale odradit vás může vyšší hmotnost a hlučnost při vyšší rychlosti.

Hliníkové tyče jsou na pohled elegantnější a potěší vás nízkou hmotností. Navíc mají drážku pro alternativní upevnění nosičů jízdních kol a boxů pomocí tzv. T-adaptéru. Bývají ale dražší a jsou náchylnější k poškrábání.

Kde nakoupit?

Pokud hledáte obchod, kde nosiče pořídit za přijatelnou cenu, mrkněte na tazne.cz, kde najdete široký výběr pro všechny modely aut!

Aktuálně píšeme

Zákonné požadavky pro detekci plynů v garážích | 04.12.2023

Rozdíl mezi komplexním pojištěním a havarijním pojištěním | 19.10.2022

Studio Pininfarina se vrací k výrobě aut, chce vyrábět tři modely | 18.05.2020

BAZAR LUXUSNÍCH VOZŮ

do
do

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2014 | Copyright © 2006 - 2024 | Kontakt

TipCars.com - nabídka autobazarů

TOPlist