Vybíráme závitníky

17.08.2015 | placená inzerce

K vyřezávání vnějších závitů slouží speciální nástroj jménem závitové očko, respektive závitnice. Kdežto ruční vyřezávání vnitřních závitů ve válcovém otvoru se provádí pomocí závitníku s podélnými výřezy pro odstranění pilin. K upevnění obou variant se používá vratidlo, které může být ruční a strojní. V následujících řádcích se zaměříme především na závitníky.

K vytvoření vnitřního závitu je žádoucí set tří závitníků, přičemž první odebírá 30 %, druhý 60 % a třetí 10 % materiálu. Nicméně k realizaci závitu v průchozích otvorech je nezbytný pouze jeden závitník.

Jaké existují typy závitníků?

Při výběru ideálního nástroje byste se měli ohlížet na několik podstatných parametrů – celkovou délku, průměr stopy, stoupání, průměr čtyřhranu či průměr vrtáku. Závitníky se dále člení podle upotřebení na strojní, tvářecí a maticové. Strojní závitníky nachází uplatnění při řezání v CNC centrech, vrtačkách a soustruzích. Tváření jsou vyhrazené pro ocel a neželezné kovy. Maticové se využívají při produkci matic na konstrukčních dílech.

Odolné a přesné závitníky

Důležitými vlastnostmi závitníků jsou vysoká odolnost vůči mechanickému poškození, dlouhá životnost a možnost opětovného broušení. Nekvalitní, případně špatně upevněný nástroj může mít na svědomí značnou zmetkovost výroby a poruchu výrobního stroje.

Pakliže sháníte distributora závitníků, dovolujeme si vám představit ryze českou společnost Michovský – TOOLS s.r.o., která se pyšní dvacetiletou tradicí v tomto oboru. Produktové portfolio najdete na webové stránce www.nastroje.cz, která slouží jako internetový katalog firmy. Budete-li mít zájem o konkrétní výrobky, stačí kontaktovat společnost prostřednictvím poptávkového formuláře. Obratem obdržíte kompletní nabídku odpovídajících produktů včetně cenové kalkulace.


zdroj foto: https://en.wikipedia.org/wiki/Tap_and_die

Aktuálně píšeme

Zákonné požadavky pro detekci plynů v garážích | 04.12.2023

Rozdíl mezi komplexním pojištěním a havarijním pojištěním | 19.10.2022

Studio Pininfarina se vrací k výrobě aut, chce vyrábět tři modely | 18.05.2020

BAZAR LUXUSNÍCH VOZŮ

do
do

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2014 | Copyright © 2006 - 2024 | Kontakt

TipCars.com - nabídka autobazarů

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK

TOPlist