Vybíráme zimní pneumatiky pro zimu 2015/2016

06.10.2015 | placená inzerce
Výměna pneumatik se blíží.

Zanedlouho to opět vypukne. Blíží se magické datum 1. listopadu, od kterého na českých silnicích platí povinnost obutí zimních pneumatik. Pneuservisy budou opět praskat ve švech a většina řidičů nebude čekat na to, až se na pozemní komunikaci objeví souvislá vrstva sněhu, ledu nebo námrazy. A protože předpokládáme, že se na letošní zimu důkladně připravujete i vy, dali jsme pro vás dohromady několik praktických tipů související s výběrem zimních pneumatik. Riziko, že vás staré nebo nekvalitní pneu zradí, za finanční úsporu rozhodně nestojí!

Vybrat si kvalitní zimní pneumatiky není tak snadné, tedy alespoň s ohledem na bohatou nabídku. A kdo nemá přímé zkušenosti s určitým modelem, měl by strávit čas čtením recenzí a testů na nezávislých webových portálech. Informace jsou naštěstí dostupné zcela zdarma, takže hurá na věc. Nás zaujalo velké srovnání zimního obutí, které jsme našli na specializovaném portálu TestPneumatik.eu.

V rámci rozsáhlého testu zimních pneumatik pro sezónu 2015/2016 poměrně rychle najdete model, který vyhovuje vašim požadavkům. Máte-li svůj tip, přečtěte si o daných pneu veškeré informace a nezapomeňte je porovnat s konkurencí. Bude se vám hodit praktický konfigurátor pneumatik, díky kterému získáte seznam obutí vyhovujícímu vámi zadaným rozměrům. Neztrácejte čas a zaměřte se pouze na pneumatiky, které jsou určeny pro vaše vozidlo.

Test zimních pneumatik na výše zmíněném webu je vůbec největší na českém internetu. U každého modelu najdete počet testování a info o umístění (nejlepší, nehorší, průměr). Nenechte se však zmást leckdy až propastnými rozdíly v umístění v jednotlivých nezávislých testech. Instituce, které pneumatiky testují, mají jiná kritéria a často hodnotí odlišné vlastnosti (nebo některé zcela vynechají). V rozhodování vám mohou pomoci také názory a hodnocení lidí, kteří si již dané zimní pneu zakoupili.

Tak na co ještě čekáte? Vyberte si špičkové pneumatiky a připravte se na blížící se zimu pěkně v předstihu. Ne nadarmo se říká, že kdo je připraven, není překvapen. No a o jízdě na zamrzlé či zledovatělé vozovce to platí dvojnásob...

zdroj foto: pixabay.com

Aktuálně píšeme

Zákonné požadavky pro detekci plynů v garážích | 04.12.2023

Rozdíl mezi komplexním pojištěním a havarijním pojištěním | 19.10.2022

Studio Pininfarina se vrací k výrobě aut, chce vyrábět tři modely | 18.05.2020

BAZAR LUXUSNÍCH VOZŮ

do
do

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2014 | Copyright © 2006 - 2024 | Kontakt

TipCars.com - nabídka autobazarů

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním našich služeb vyjadřujete souhlas s naším používáním souborů cookie. Další informace OK

TOPlist