Rozdíl mezi komplexním pojištěním a havarijním pojištěním

19.10.2022 | placená inzerce

Koupě pojištění pro vaše nové auto je první věc, kterou musíte udělat, než vyrazíte na silnici. Pojištění odpovědnosti za škodu je sice standardní a ze zákona povinné pojištění, ale můžete si ho rozšířit i o další druhy pojištění.

 

Jako majitel vozu se budete pravděpodobně chtít vyhnout nákladům, které mohou vzniknout v důsledku poškození vašeho vozu nebo odpovědnosti vůči třetím osobám. Standardní pojištění odpovědnosti za škodu se stará pouze o závazky vůči třetím osobám. Můžete si tedy rozšířit krytí vozidla o další druhy pojištění, jako je pojištění vlastních škod, neboli havarijní pojištění nebo komplexní pojištění.

Co je havarijní pojištění?

Havarijní pojištění poskytuje pojistnou ochranu pro případ poškození, odcizení nebo ztráty vašeho vozidla. Tento typ pojistného plánu je výhodný, pokud již máte sjednáno pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla.

Havarijní pojištění poskytuje pojistné krytí v případě, že dojde k poškození vašeho vozidla při nehodě, živelné pohromě, katastrofě způsobené člověkem apod. Krytí zahrnuje také škodu a odcizení pojištěného vozidla stejně jako krádež.

Pokud vás zajímá, na kolik by vás nejlevnější havarijní pojištění vyšlo, vyzkoušejte kalkulačku havarijního pojištění. Je intuitivní a za 5 minut víte, na čem jste.

Komplexní pojištění

Komplexní pojištění znamená, že pro svůj vůz získáte kombinaci pojištění odpovědnosti za škodu a pojištění odpovědnosti z provozu vozidla. S klidným svědomím pak můžete vždy usednout za volant, bez stresu z nejrůznějších závazků, ať už se týkají třetích osob nebo vašeho vlastního vozidla.

Rozdíl mezi havarijním pojištěním a komplexním pojištěním

Hlavní rozdíl mezi havarijním pojištěním a komplexním pojištěním spočívá v pojistném krytí, které nabízejí. Havarijní pojištění kryje pojištěné vozidlo proti poškození, ztrátě, odcizení atd. Nepokrývá však odpovědnost za škodu způsobenou třetím osobám.

 

Naproti tomu komplexní plán je kombinací havarijního pojištění a pojištění odpovědnosti za škodu. Kryje tedy vaše vozidlo proti poškození, ztrátě nebo odcizení a také proti odpovědnosti vůči třetím osobám.

Kdy je vhodné zvážit komplexní pojištění vozidla?

Komplexní pojištění vozidla je vhodným vylepšením pojištění odpovědnosti za škodu při obnově pojistné smlouvy, nebo v případě, že si pořizujete vaše první vlastní auto.

Pomůže vám se vyhnout potížím s následným doložením důkazů v případě nehody. To vám ušetří spoustu času a stresu.

Pokud již máte aktivní plán pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem vozidla, pak by bylo praktičtější koupit si havarijní pojištění samostatně než jako komplexní plán. Stručně řečeno, havarijní pojištění kryje vaše vozidlo proti poškození, odcizení a ztrátě, kdežto komplexní pojištění kombinuje pojištění vlastní odpovědnosti s povinným ručením

 

zdroj foto: usetreno.cz

Aktuálně píšeme

Zákonné požadavky pro detekci plynů v garážích | 04.12.2023

Studio Pininfarina se vrací k výrobě aut, chce vyrábět tři modely | 18.05.2020

BMW M bude elektrifikované | 16.03.2020

BAZAR LUXUSNÍCH VOZŮ

do
do

Vyrobil INET-SERVIS.CZ | 2014 | Copyright © 2006 - 2024 | Kontakt

TipCars.com - nabídka autobazarů

TOPlist